• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
header11 header22 header33 header44 header55
estetik cerrahi

SONUÇLAR

estetik cerrahi Ameliyatın sonucunu yaklaşık 3-4 hafta sonunda görürsünüz. Yanaklar düzleşir, elmacık kemikleri daha belirginleşir. Hasta yakınları hastanın elmacık kemikleri üzerine dolgu yaptırdığını, kilo verdiğini, hatta yüz germe yaptırdığını sanabilir. Bişektomi'nin en güzel etkisi budur. Son derece kısa bir ameliyatla sanki büyük bir operasyon geçirmiş, kilo vermiş gibi bir etki yaratılır.

estetik cerrahi Ameliyat hakkında ücret bilgisi almak ve başka örnek hasta fotoğrafı görmek için oytunmd@gmail.com a bir mail atınız...

estetik cerrahi Ameliyattan sonra yanaklarınıza konan bandajı 2 gün çıkarmayın. Bu bandajlar erken çıkarılırsa yanaklara oturan ödem çok zor geçiyor. Yüzünüz şiş görünmez ama ameliyatın sonucunu görmeniz 6 aya kadar uzar. Ameliyatlarımı genelde sabahları yapıyorum. Sabah ameliyat olan hastaları öğleden sonra saat 16:00 gibi taburcu ediyoruz. Eskiden hastalar yanaklarında bandajla eve giderdi. O gece evde dinlenir, ertesi sabah sokağa çıkarken bandajı söküyorlardı. Yani bandaj 24 saat bile kalmıyordu. Artık hastalara üstüne basa basa söylüyoruz; "Bandajları en az 48 saat çıkarmayın, bu çok önemli. Bandajları erken çıkarırsanız ödemin geçmesi, dolayısıyla ameliyatın sonucunu görebilmeniz çok uzuyor." diye..

estetik cerrahi Erkeklerde yanakların pofudukluğu gidiyor, yüz inceliyor, kilo verilmiş gibi daha sağlıklı bir görünüm elde ediliyor.

estetik cerrahi Kadınlarda yanaklar hafifçe çökünce daha yetişkin (yaşlı değil, yetişkin), daha seksi bir görünüm oluşur. Hasta sanki yüz germe yaptırmış gibi, elmacık kemiklerine dolgu yapılmış gibi olur. Yüz ovali ve çene konturu belirginleşir.

estetik cerrahi Bazı hastalar ameliyattan önce ısrarla "yanaklarım çok çöker mi? istemediğim bir görüntü oluşur mu?" diye soruyorlar...

estetik cerrahi Bazı hastalar da özellikle yanaklarının aşırı çökmesini istiyor.

estetik cerrahi Bu ameliyatla yanaklar aşırı çökmez, istesek de bu derece çökertemeyiz. Yanakların aşırı çökük olması ancak kemik yapının da zayıf olması ve hatta yüzdeki mimik kasları ve ciltaltı yağ dokusunun da atrofik olması sonucu olabilir; bu da ameliyatla yapılamaz. Gelişimsel olabilir ancak.

estetik cerrahi Yani, yanaktan yağ alma ameliyatı ile yanakları istesek de aşırı çökertemeyiz..

BİR ANI!

BİR ACAİP VAKA..

estetik cerrahi Bir gün genç bir kadın geldi, 25 yaşlarında.. Bişektomi olmak istedi.

estetik cerrahi Çok tombul yanaklı değildi ama bişektomiden fayda görebilirdi.. Ameliyat programına aldık.

estetik cerrahi Ameliyat sabahı hastaneye ailesi ile geldi. Yatışı yapıldı. Tahliller, anestezi doktorunun hastayı görmesi vs.. Sonra ameliyata aldık hastayı..

estetik cerrahi Narkoz verildi.. Hastanın yüzü ve ağız içi dezenfektanla silindi, hazırlandı..

estetik cerrahi Ameliyata başlıyoruz.. Bismillah.. Ameliyatı yapmak için ağız içini açtık, bir de ne göreyim!!

estetik cerrahi Hastanın her iki taraf yanak içinde tam ameliyat yapacağım yerde iyileşmiş dikiş izleri var! Hasta resmen daha önce bu ameliyatı olmuş.. Gördüğüme inanamadım!..

estetik cerrahi Bişektominin muayenesi tamamen hastanın yüzünün sağdan soldan, önden bakarak muayenesi şeklinde yapılıyor. Hatta hastanın fotoğrafına bakarak bile bu ameliyata uygun mu değil mi, söyleyebilirsiniz. Ama muayenede ağız içine bakılmaz. Tüm dünyada böyledir. Ağız içine, yanakların iç kısmına bakarak göreceğimiz bir şey yoktur.

estetik cerrahi Hastaya narkoz verilmiş.. Anne babası dışarıda bekliyor.. Kimse bana ameliyat geçirdiğinden bahsetmedi.. Ne yapalım? Ben de iyileşmiş dikiş izlerinin fotoğraflarını çekip aynı yerden girerek ameliyatı normal bir vakadaki gibi yapmaya karar verdim.

estetik cerrahi Ameliyatı yaptık. Alacak doğru dürüst yağ bulamadık. Gördüğüm doğru idi, hasta bu ameliyatı daha önce geçirmişti.

estetik cerrahi Dikişleri attık ve ameliyattan çıktım..

estetik cerrahi Hastanın anne babası ile görüştüm ve çektiğim fotoğrafları gösterdim. Hasta bu ameliyatı daha önce olmuş dedim..

estetik cerrahi Hastanın annesinin ilk tepkisi şu oldu: "Bu kız geçen sene yazlıkta iken bir hafta ortadan kayboldu. Arkadaşları ile bir yerlere gitti.. O zaman bu ameliyatı olmuş.."

estetik cerrahi Meğer bu konu hastamızın takıntısı imiş. Ailesi bu takıntısından haberdarmış. Muhtemelen ailesine haber vermeden gizlice bu ameliyatı oldu ama sonuçtan tatmin olmadı. Yanakların daha da küçülmesini istedi..

estetik cerrahi Tabii ki yanak yağı alındığı için biz ekstra alınabilecek yağ dokusu bulamadık..

estetik cerrahi Ameliyattan sonra hasta uyanınca dikiş izlerinin fotoğraflarını gösterip hastaya durumu sorduk. Ne zaman ameliyat olduğunu, neden bundan bahsetmediğini sorduk ama ameliyat olduğunu inkar etti..

estetik cerrahi Bu ameliyatı 2004 den beri yoğun şekilde yapıyorum (bazı günler peşpeşe 4 vakam oluyor), bu yaşadığım en acaip vaka idi..


Op. Dr. Oytun İdil    (Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı)
Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
E-mail: oytunmd@gmail.com
GSM: +90 533 569 0649    +90 505 296 5569    +90 553 985 8087
Muayenehane tel: +90 212 296 3656    +90 505 137 1393
Whatsapp: +90 533 569 0649    +90 553 985 8087